Çabuk Çilingir

Çilingir

Çilingirlik mesleğinin geçmişi çok eski yıllara dayanır. Eskiden özellikle demirci ustaları tarafından icra edilirdi. Teknolojinin gelişmesi ve ihtiyaçların değişmesiyle birlikte artık profesyonel bir meslek haline geldi. Çabuk çilingir merkezi olarak tam donanımlı aletlerle çilingirlik hizmetini artık profesyonel boyutta vermeye başladık.

 

Çilingir hizmeti güvenilir insanlar tarafından verilmesi gerekir. Can ve mal güvenliğiniz için çilingir hizmetini kurumsal bir çilingir firmasından almalısınız. Çilingirler kilit açarken kapınıza ve kilit sisteminize ciddi zarar verebilir. Bu yüzden çilingir işini Çabuk çilingir firması gibi son derece özverili yapan firmalara vermelisiniz. Kilitli kapıların zorlanmadan açılması gerekir. Teknik bilgisi olmayan çilingirler kapıyı açarken zorlarlar. Bu da kilit sisteminin bozulmasına ya da hasar görmesine neden olur. Çilingir firması hızlı bir şekilde müdahale etmesi gerekir. Kapıda kaldığınız zor anlarda bir an önce içeri girip yaşamınıza devam etmek istersiniz. Bu durumda kapıda saatlerce beklemek sıkıcıdır. En fazla 15 dakika içinde bulunduğunuz bölgeye gelip müdahale edilmesi gerekir.

 

 

 

Dışarıda kaldığımızda, anahtarımızı unuttuğumuzda hemen ne yapacağımızı düşünür dururuz. Tabii ki bu aşamada yapacak pek bir şey bulunmazken, tek çare bir çilingir servisi çağırmak olacaktır. Ülkemizin dört bir yanında hizmet veren çilingirler ev kapısı, araba kapısı ve kasa kilidi gibi birçok kilidi rahatlıkla açabilir ve anahtarımızı unuttuğumuz zamanlarda bizlere en umulmadık zamanda fazlasıyla yardımcı olurlar. Bu nedenle gayet hassas bir iş yapan çilingirlere her zaman ihtiyacımız vardır.

Aynı zamanda kilit montajı, kilit bakım ve onarımı gibi işlemleri de başarıyla yapan servisler her zaman olmasa da en zor vaktimizde evimize ve arabamıza girmemizi sağlarlar. Bunun yanı sıra kasada önemli bir eşyamız varsa ve anahtarın yerini bulamıyorsak hemen bir çilingir servisi arayarak tüm kilitlerimizi birkaç dakika içerisinde rahatlıkla açtırabiliriz

.

Yalnız kapı açma işini başarıyla yapan ustaların numaralarını da başımız sıkıştığında aramamalı, bu servislerin numarasını de her zaman telefonumuzda tutmalıyız. Çünkü başımız sıkıştığı zaman bizlere en yakın servisi panik haliyle bulamayabilir, daha da büyük sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz. Bu nedenle her zaman bir servis numarası bulundurmalı, problem yaşadığımız zaman panik havasına girmeden bir telefonla tüm kapılarımızı rahatlıkla açtırmalıyız.

Bir kilit açtırmamız gerektiğinde, yanımıza çağıracağımız servis için de önemli hususlar bulunuyor. Öncelikle çilingirci bizlere yakın olmalı ve acele işlerimiz olduğunda da bizimle rahatlıkla irtibat kurabilmeli. Bir diğer husus olarak da güven konusunu ele alabiliriz. Bir servis bize ne kadar yakın olursa olsun mutlaka güvenilir olmalı, güvenilir bir şekilde evimizin kapısını ustaya emanet edebilmeliyiz. Hem yakın, hem güvenilir, hem de işini iyi yapan bir ustaya denk geldiğimiz zaman işimiz daha kolay olacaktır. Bu nedenle lokasyon olarak da iyi araştırmalar yapmalı ve seçimimizi bu doğrultuda yapmalıyız.

 

Son derece dikkatli ve sabırlı olan ustalara denk geldiğimizde kilitli kapılarımızın anında açılabildiğini kendimiz de görebiliriz. Bu nedenle usta seçimimizi oldukça hassas yapmalı ve iyi düşünmeliyiz. Başarılı bir ustadan sonra açılmayacak bir kilit olmayacaktır.

Exit mobile version