Çabuk Çilingir

Anahtar Kopyalama

Günümüzde kimi zaman evimizin veya arabamızın anahtarını unutabiliyor ve bir daha da anahtarlarımıza ulaşım sağlayamıyoruz. Tabii ki bu aşamada acele bir işimiz varsa işimizden de oluyor, kapılarımızı açtırmak için bir çilingir ustasından yardım isteyebiliyoruz. Her ne olursa olsun kapılarımız sorunsuz bir şekilde açılsa da maalesef yedek anahtar yaptırmamamızın sonuçlarını da yaşayarak öğreniyoruz.

Halbuki ev ve araba gibi önemli bölgelerin anahtarlarını mutlaka yedek yaptırmak gerekiyor ve anahtar kopyalama işlemiyle yanımızda mutlaka bir yedek anahtar barındırmamız gerekiyor. Eğer bu işlemi yaparsak ve yedek anahtarımız yanımızda olursa hiçbir zorluk çekmeden yedek anahtarımızı da yanımızda sürekli tutar, istediğimiz gibi evimize ve aracımıza girip çıkabiliriz.

Tabii ki yedek anahtar yaptırdık diye, her iki anahtarı da evde bırakmamamız gerekiyor. Kopyalama işlemi yaptırdığımız anahtarımızı da yanımızda taşımalı ve ana anahtar kaybolduğunda yedek anahtarımızı kullanmamız gerekiyor. Bu nedenle anahtar kopyalama işlemini yapan anahtarcılar da büyük oranda hayatımızı kurtarıyor diyebiliriz.

 

Anahtarlarımızın kopyalama işlemlerini yaparken yine bilindik ve güvenilir ustalar arasından seçim yapmalıyız. Ayrıca işlemi yaptıracağımız ustamız ne kadar işinde becerikli olursa, bizim için o kadar iyi olacaktır. Çünkü yedeğini yaptırdığımız anahtar ufak bir pürüzden dolayı kapıya uyum sağlamadığında geri dönmek zorunda kalabilir, yeniden işlem yaptırabiliriz. Bu gibi durumları da yaşamamak için anahtarınızı bilindik ve işinin ehli ustalardan kopyalatabilirsiniz.

Bunun yanı sıra yedek anahtarınız yoksa ve dışarda kaldıysanız yine de moralinizi bozmanız gerek yok. Çevrenizde sizlere en yakın çilingir ustalarını arayabilir, güvenli bir şekilde kapınızı açtırarak evinize girebilirsiniz. Aceleyle çıktığımızda, bir şey düşünürken hızlı davrandığımızda anahtarımızı yanımıza almadan çıkabiliyoruz. Bu nedenle dışarda kalabiliyor, yedek anahtarımız olmadığı için de evimize giremeyebiliyoruz. Bu durumda saat kaç olursa olsun sürekli gece gündüz hizmet veren çilingirler bulunuyor. Bu çilingir ustaları çağırarak durumu anlatabilir, onlardan detaylı bilgiler alarak kapınızı güvenle açtırabilirsiniz. Yalnız çilingir ustalar konusunda da güvenilir ve işini iyi yapan birilerini bulmak sizin için avantajlı olacaktır. Bu hususlara dikkat ettiğiniz taktirde evinize girmemeniz için hiçbir neden bulunmuyor.

 

Exit mobile version